Jakość i elastyczność
tel/fax: (42) 633-96-50
e-mail: stanpol@stanpol.lodz.pl
Strona główna Aktualności Dzianiny Kolory Technologia Jakość Druk cyfrowy Wyniki ofert Kontakt PL EN RU
Technologia

Podstawą rozwoju naszego przedsiębiorstwa jest innowacyjność i nowe technologie, dzięki którym oferujemy dzianiny o wysokiej jakości i szeroki wybór asortymentów.

Dzianiny surowe wytwarzamy na maszynach o uigleniu od E 18 do E 32, co pozwala na wykonanie różnorodnych splotów o szerokim zakresie gramatur.

Stosujemy nowoczesne osiągnięcia technologiczne firmy Mayer&Cie oraz Orizio, dzięki którym dzianiny są delikatne, elastyczne, miękkie i przyjemne w chwycie;

» platerowanie, czyli wplatanie w dzianiny specjalnych włókien, nadających im nowe cechy użytkowe, takie jak niska kurczliwość, wysoka odporność na odkształcenia i wysoka elastyczność (platerujemy Poliestrem, Poliamidem i Poliuretanem).

Barwienie odbywa się na maszynach firmy Thies o różnorodnej ładowności – od 100 kg do 900 kg jednorazowego wsadu (w szczególnych przypadkach wykonujemy także wsady mniejsze niż 100 kg). Zapewnia to dużą elastyczność w realizacji zamówień i pozwala utrzymać wysoką powtarzalność kolorów.

Wykończanie: wśród specjalistycznych maszyn wykończalniczych posiadamy stabilizator firmy Brückner oraz kompaktor Ferraro, dzięki czemu wykończamy dzianiny zarówno w rękawie („w worku”), jak i w otwartym paśmie („w rozcięciu”), zależnie od życzenia klienta.

Dzięki regularnym inwestycjom maszyny są nowoczesne i skomputeryzowane. Elektroniczne sterowanie procesami dziania, barwienia i wykończania zapewnia bardzo dobre parametry gotowej dzianiny i ich wysoką stabilność (zachowanie kurczliwości, powtarzalność kolorów). 

Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji unijnego projektu inwestycyjnego, którego zakończenie przewidujemy w grudniu 2017 r.

Jego celem jest innowacyjna technologia ANTY-UV, której wdrożenie w dzianiny odzieżowe w sposób skuteczny i trwały chroni ciało człowieka przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Zastosowany ciąg technologiczny oprócz utrwalenia efektów podmiotowej technologii prowadzi do otrzymania nowego produktu - dzianiny odzieżowej o unikatowych walorach wzorniczych, użytkowych oraz organoleptycznych.

W 2006 roku w ramach projektu inwestycyjnego współfinansowanego ze środków unijnych (fundusz EFRR) zakupiliśmy 4 maszyny włókiennicze (2 dziewiarskie i 2 barwiarskie) o wysokiej innowacyjności technologicznej, które pozwoliły nam rozszerzyć naszą ofertę o nowe asortymenty dzianin.

Są to przede wszystkim dzianiny dresowe platerowane:
  * poliestrem (szczególnie odporne na odkształcenia)
  * lycrą (charakteryzujące się wysoką elastycznością).
Katalog nowości asortymentowych możliwych do osiągnięcia dzięki wprowadzonej innowacji nie jest zamknięty, pracujemy nad dalszym rozszerzaniem naszej oferty.

Oferta
» Nasze single
» Nasze dresówki
» Standardowe kolory
Współpraca
» Jak zamawiać
» Reklamacje
» Kontakt
O nas
» O firmie
» Jakość
» Technologia
© 2019 Stanpol created by Seenpoint