Dzianiny na lata
tel/fax: (42) 633-96-50
e-mail: stanpol@stanpol.lodz.pl
Strona główna Aktualności Dzianiny Kolory Technologia Jakość Druk cyfrowy Wyniki ofert Kontakt PL EN RU
Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne
Cele projektu

Przedmiotem niniejszego projektu jest realizacja inwestycji technologicznej, polegającej na wdrażaniu technologii opracowanej przez Inst. Wł. w Łodzi na zlecenie przedsiębiorstwa Stanpol.
Na jej podstawie na rynek zostanie wprowadzona nowa gama wyrobów dzianinowych przeznaczonych do konfekcjonowania odzieży o niespotykanych właściwościach barierowych przeciw promieniowaniu UV.
Jedną z przedstawionych funkcji jaką pełnią ubrania jest funkcja ochronna. Elementy odzieży zapewniają komfort termiczny, chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi a także zapobiegają ewentualnemu narażeniu ciała na uszkodzenie. Wraz z rozwojem wiedzy na temat otaczającego świata oraz z postępem technologicznym rośnie zapotrzebowanie na materiały wielofunkcyjne, które będą w stanie zapewnić użytkownikowi bardziej zaawansowaną ochronę.

W wyniku realizacji przedmiotowego projektu inwestycyjnego zostanie wdrożona do produkcji innowacyjna technologia, która powstanie w wyniku połączenia zastosowania blokerów oraz zaprojektowania ciągu technologicznego który umożliwia spotęgowanie efektu barierowości dzianiny odzieżowej na promienie UV.

Planowane efekty

Spółka specjalizuje się głównie w produkcji dzianin bawełnianych oraz wiskozowych, czyli włókien celulozowych. Materiały te nie posiadają właściwości blokujących promienie UV, a są one najbardziej popularne zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych, najbardziej popularne w okresie letnim. Ale dzianiny bawełniane maja całoroczne zastosowanie szczególnie w wyrobach dla dzieci, młodzieży jak i sportowej odzieży rekreacyjnej. Natomiast dzianiny wiskozowe są pożądane głównie na odzież damską, wszechstronnego zastosowania na wszystkie okazje w ciągu całego dnia oraz na stroje wieczorowe. Wszystkie w/w wyroby zarówno dla dzieci, młodzieży jak i kobiet pożądane byłyby z ciekawym nadrukiem cyfrowym.

Cała gama odzieży z dzianin oferowana na rynek zgodnie  z oczekiwaniem klienta jest w 70% wykonana jest z włókien naturalnych bawełnianych oraz wiskozowych, które nie są w stanie zagwarantować wystarczającej ochrony p-ko groźnemu promieniowaniu UV.

Dlatego celowym jest opracowanie takiego sposobu produkcji dzianiny który byłby w stanie zapewnić najbardziej optymalną ochronę przed promieniowaniem, a przy tym nie byłby zależny od surowca,  z którego wykonany jest dany produkt oraz nie stanowiłby zagrożenia dla zdrowia użytkownika, tak jak w przypadku stosowanej aktualnie dość powszechnie nanotechnologii.

Kolejnym bodźcem do realizacji projektu są sygnały płynące od klientów którzy coraz częściej oczekują, że ich odzież będzie „innowacyjna” i będzie posiadała dodatkowe funkcjonalności.

Innowacyjna dzianina odzieżowa z funkcją ANTY-UV będzie dodatkowo wzbogacona nadrukiem cyfrowym o nieskończonym atrakcyjnym wzornictwie oraz również można będzie ją wyzamszować. Tak stworzona dzianina posiada znamiona nie tylko innowacyjności jak i unikatowość ponieważ aktualnie żaden producent nie zaoferował dzianiny z tak innowacyjną technologią oraz z niepowtarzalnym designem.

Spółka dzięki wprowadzeniu nowego produktu na rynek osiągnie lepszą rentowność oraz poszerzy krąg odbiorców, zarówno lokalnych jak i zagranicznych. Również Zarząd Spółki podjął konkretne działania marketingowo-handlowe w celu pozyskania dobrych, stabilnych firm do współpracy.  

Wartość projektu: 6 662 500 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 2 998 125 PLN

Baner Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska

Maszyny zakupione w ramach projektu

Drukarka

Kompaktor

Kompaktor

Parownik

Tambler

Tambler Tambler

Szmerglarka

Szmerglarka
Przykładowe wzory
Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne
Oferta
» Nasze single
» Nasze dresówki
» Standardowe kolory
Współpraca
» Jak zamawiać
» Reklamacje
» Kontakt
O nas
» O firmie
» Jakość
» Technologia
© 2019 Stanpol created by Seenpoint